Kokie vaistai vartojami prostatos uždegimui gydyti

Vyrų prostatito gydymas apima tiek vaistų, tiek fizioterapijos vartojimą. Kaip papildomi metodai pacientams gali būti paskirta fitoterapija, liaukų masažas, akupunktūra. Tai integruotas požiūris, leidžiantis ne tik užkirsti kelią ligos paūmėjimui, bet ir visiškai jos atsikratyti. Prostatito gydymas vaistais visada atliekamas kursais ir skiriamas tik visiškai ištyrus prostatą.

Tabletes nuo prostatito

Vaistai gydant prostatitą bus veiksmingi tik tuo atveju, jei juos tinkamai paskirs gydytojas.

ilgalaikis turtas

Paprastai urologai pacientams, sergantiems uždegimine prostatos liga, skiria kelių rūšių vaistus. Tai leidžia daug greičiau susidoroti su sutrikimais, kurie atsirado prostatoje. Jos būklei pagerinti vartojami antibakterinio ir imunostimuliuojančio poveikio vaistai, raumenų relaksantai, hormoniniai preparatai, alfa adrenoblokatoriai.

Kiekvienam pacientui gydantis gydytojas, išsamiai ištyręs analizę ir ultragarso rezultatus, paskiria individualų gydymo režimą.

prostatito tyrimai, skirti vaistų skyrimui

Neįmanoma savarankiškai parinkti vaistų nuo prostatito, nes tai gali išprovokuoti ne tik priešinės liaukos būklės, bet ir bendros savijautos pablogėjimą.

Lėtinio prostatito gydymas antibiotikais ne visada nurodomas. Jei pacientas neturi ligos simptomų, o tuo pačiu jaučiasi normaliai, šios grupės vaistų galima ir neskirti. Tokiu atveju lėtinį prostatitą galima gydyti augaliniais vaistais ir alfa adrenoblokatoriais.

Antibakteriniai vaistai

Nustačius chlamidiją ir kitas infekcijas, galima naudoti fluorokvinolonus, kurie pasižymi dideliu biologiniu prieinamumu ir gali per trumpiausią laiką prasiskverbti į prostatos gleivinę.

Nustačius prostatitą, pacientui skiriami vaistai, įskaitant antibiotiką. Režimą parenka gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę.

Nesant pageidaujamo fluorokvinolonų poveikio, gydytojas gali paskirti kursą su kitais vaistais. Jei tyrimo metu laboratoriniai tyrimai parodė chlamidijų buvimą, pacientui rekomenduojama skirti tetraciklinų. Jų veiksmingumas yra susijęs su greitu aktyvių vaisto komponentų įsiskverbimu į prostatos liauką ir su vaistui būdinga savybe kuo greičiau sunaikinti patologinius mikroorganizmus.

Pakartotinai gydant, prieš gydant vaistais pasikartojantį vyrų prostatitą, gydytojas parengia naują antibakterinio vaisto vartojimo schemą, kuri dažniausiai apima mažesnes dozes. Jei pasirinkti vaistai buvo neveiksmingi, tai gali reikšti, kad jie pacientui netinka arba yra paskirti neteisingai.

Antibakterinio poveikio preparatai skiriami tik tada, kai prostatito priežastimis tapo patogeniniai mikroorganizmai.

Reikia atsiminti, kad bakterijų beveik visada vienaip ar kitaip yra žmogaus organizme. Normaliai funkcionuojant imuninei sistemai jie yra neaktyvūs ir nekelia ypatingos grėsmės sveikatai. Imuninės sistemos susilpnėjimas veikiant kitiems provokuojantiems veiksniams reiškia, kad suaktyvėja patogeninė mikroflora, kuri prasiskverbia į prostatos audinį ir sukelia ūmią ligą.

peršalimas kaip prostatito priežastis

Ūminėje bakterinio prostatito fazėje reikia naudoti antibakterinius preparatus. Jei toks gydymas neatliekamas, uždegiminiai procesai gali patekti į šlapimo pūslę, šlaplę ir inkstus. Yra įrodymų, kad yra ryšys tarp bakterinio prostatito ir šlapimo pūslės akmenligės. Antibiotikų terapijos nebuvimas sukelia lėtinę ligos formą, kuri gydoma daug sunkiau ir ilgiau.

Paskyrimo principai

Sergant ūminiu prostatitu, vaistai skiriami iš karto po bendro paciento tyrimo ir apklausos. Paprastai urologas nelaukia tyrimų rezultatų ir paskiria režimą, kuris numato makrolidų, fluorokvinolonų ir aminoglikozidų suvartojimą pirmosiomis dienomis. Rečiau pacientams skiriami eritromicino antibiotikai, nes tokie vaistai negali sukelti masinio bakterinių mikroorganizmų naikinimo.

Urologui gavęs tyrimo rezultatus, gydytojas gali pakeisti režimą arba įtraukti į jį kitus vaistus. Esant lengvam prostatitui, pateisinamas tik vieno vaisto vartojimas. Renkantis vaistus reikia atsižvelgti į vyro amžių ir kitų ligų buvimą. Jei pacientas serga kepenų ar inkstų liga, dozės gali būti koreguojamos atsižvelgiant į organų funkcijos sutrikimo laipsnį.

Pacientas turi pranešti urologui apie vaistus, kuriuos vartoja arba vartojo palyginti neseniai.

Jei vyras dėl kokių nors priežasčių gėrė antibiotikus, gydytojas turėtų į tai atsižvelgti, nes tokie vaistai gali būti neveiksmingi.

injekcijos nuo prostatito

Jei pacientui paskirta universali schema neduoda norimo efekto, galima naudoti kitą, turinčią stipresnį poveikį. Siekiant sustiprinti poveikį, antibiotikai skiriami injekcijų forma, todėl pacientas, sergantis ūminiu prostatos uždegimu, gali būti hospitalizuotas. Prostatito gydymas namuose atliekamas antibakteriniais vaistais kapsulių pavidalu. Šiuo atveju nepaprastai svarbu laikytis visų tokių lėšų gavimo taisyklių. Jei nukrypsite nuo schemos, gydymas gali būti neveiksmingas. Kurso atšaukimą ar pratęsimą gali atlikti tik gydytojas.

Paprastai tinkamai parinkti antibakteriniai vaistai duoda teigiamą poveikį trečią dieną po vartojimo pradžios. Jei simptomai išlieka, būtina apsilankyti pas urologą, kad peržiūrėtų gydymo režimą.

konsultacija su gydytoju dėl prostatito

Hormoniniai preparatai ir žvakutės

Teisingai nustatytas vaistų režimas padeda sumažinti simptomus, būdingus uždegiminei prostatos liaukos ligai. Visų pirma, ima išnykti diskomfortas, atsirandantis sergant prostatitu šlapinimosi metu. Vartojant netinkamus vaistus, gali išlikti skausmas, šlapimo pūslės ištuštinimo problemos ir erekcijos sutrikimai. Kai kurių vyrų potencija linkusi laipsniškai prastėti. Labai dažnai, jei gydymo režime nėra imunomoduliuojančių medžiagų, liga gali atsinaujinti.

Nesant teigiamų rezultatų gydant lėtinį prostatitą, pacientui skiriami hormoniniai preparatai. Jie padeda sumažinti uždegimą, atkurti erekciją.

Tokie vaistai, nors ir veiksmingi, gali turėti daug šalutinių poveikių, todėl juos reikia vartoti atsargiai, laikantis tikslios gydytojo rekomenduotos dozės.

Esant liaukos uždegimui, rektalinės žvakutės taip pat gali būti naudojamos kaip pagalbinės priemonės. Tokias žvakutes pacientai paprastai gerai toleruoja, nes jose yra natūralių ingredientų. Priemonės, kurių pagrindą sudaro medus, propolis, kompleksas su priešuždegiminių ir antiseptinių žolelių ekstraktu, turi gerą poveikį.

Tiesiosios žarnos žvakutės padeda sumažinti liaukos patinimą, mažina skausmą ir normalizuoja kraujo mikrocirkuliaciją.

Šiandien vaistinėse galite įsigyti žvakučių ar tablečių preparatų, pagamintų sublimuotos galvijų prostatos pagrindu. Jie gerina prostatos audinių struktūrą, malšina uždegimą ir padeda pagreitinti regeneracinius procesus.

Norint atkurti kūną ir sustiprinti imuninę sistemą, kuri dažnai nusilpsta po uždegiminės prostatos ligos, naudojamas vitaminų ir mikroelementų kompleksas. Pacientams taip pat gali būti rekomenduojami antioksidaciniai vaistai, kurie padeda išvengti prostatos hiperplazijos ir piktybinių navikų vystymosi.