Pratimai prostatitui gydyti

gydomieji pratimai prostatitui gydyti

Priešinės liaukos ligų gydymas retai apsiriboja vaistų vartojimu. Vyrams taip pat rodomos fizioterapinės procedūros bei fiziniai pratimai, skirti sveikatai gerinti. Prostatito pratimai padės susidoroti su sustingusiais dubens procesais ir sumažinti ligos simptomų pasireiškimą.

Gimnastikos poreikis

Kiekvienam žmogui reikia reguliarios mankštos. Visiškas pasveikimas naudojant veiksmingus vaistus neįvyks, jei nedarysite pratimų nuo prostatito ir prostatos adenomos. Jie pagerina vaistų poveikį, normalizuoja šlapinimosi procesą, didina potenciją.

Norint tiksliai atsikratyti ligos, svarbu išsiaiškinti, kas sukėlė impotenciją. Sergant ligomis, kurias išprovokavo prostatos perkrova, neapsieinama be įkrovimo. Be to, tai gali duoti geresnį poveikį nei vaistiniai preparatai. Sergant lėtiniu infekcinio pobūdžio prostatitu, nepavyks išvengti vaistų vartojimo, tačiau nepamirškite ir kūno kultūros.

Prostatos gimnastika turi šiuos privalumus:

 • skatina toksinių medžiagų pašalinimą iš organizmo;
 • gerina ląstelių mitybą;
 • normalizuoja kraujotaką dubens organuose;
 • treniruoja prostatos raumenis.

Reikėtų prisiminti, kad nepageidautina daryti pratimus, skirtus prostatos gerinimui ūminėje ligos eigoje. Gydytojas apie tai įspėja registratūroje. Treniruotės metu gali būti jaučiamas diskomfortas, stiprus skausmas, konsultacija su specialistu – ne rekomendacija, o privaloma priemonė.

Pratimų rinkinys vyrams

Domina, kaip sustiprinti prostatą, verta prisiminti: rezultatą galima pasiekti tik reguliariai treniruojantis. Nereikia po kelių dienų mesti Urogenitalinės sistemos raumenų gimnastiką, abejojant jos teigiamu poveikiu. Teisingai atlikus visus elementus, simptomus bus galima pašalinti per 2-4 savaites. Į kompleksą įeina pratimai preso, dubens, kojų raumenims, taip pat kvėpavimo pratimai. Sergant prostatitu patartina keisti gyvenimo būdą: daugiau vaikščioti ir važiuoti dviračiu, tinkamai maitintis, reguliariai lankytis pas gydytoją.

Pagrindiniai pratimai (fizioterapijos pratimai)

Fizinis aktyvumas prasideda nuo reguliaraus apšilimo. Leidžiama jį atlikti visiems žmonėms, net ir su rimtais organizmo sutrikimais ar po operacijos. Leidžiama užsiimti bet kokia sporto šaka, pasitarus su gydytoju.

Kokius pratimus reikia atlikti sergant prostatitu

 1. Pusiau pritūpimai.Ištieskite kojas pečių plotyje ir reguliariai atlikite pritūpimus, tačiau keliai turi būti išskleisti kuo plačiau. Atlikite elementą lėtai 5-10 kartų, vengdami diskomforto raumenyse. Pritūpimai sergant prostatitu yra labai naudingi, tačiau jokiu būdu jų negalima daryti su svarmenimis. Nuo to treniruotėse reikėtų visam laikui atsisakyti.
 2. Kojų lenkimas ir tiesimas.Gulėdami ant nugaros, pakelkite apatines galūnes (šiuo metu jos turi likti tiesios), tada sulenkite, traukdami kelius prie krūtinės. Pakartokite 5 kartus, galite atlikti kelis metodus.
 3. Kojų pakėlimas.Gulėdami ant nugaros, pakilkite ant alkūnių ir kelis centimetrus nuplėškite kojas nuo grindų, užsifiksuokite šioje padėtyje porai sekundžių. Tada paskleiskite ir sutraukite kojas 10 kartų, atlikite 3 rinkinius. Negalite ištiesti kelių, o tiesiog laikyti galūnes 10 cm atstumu nuo grindų. Tada nuleiskite juos ant grindų, pailsėkite ir pakartokite 5-10 kartų.
 4. "Beržas".Pakelkite kojas ir dubenį taip, kad grindų atžvilgiu susidarytų stačiu kampu. Sustingkite kelioms sekundėms, rankomis palaikydami nugarą. Atlikite 5-7 kartus.
 5. Žengti į vietą.Pratimai skirti sergant lėtiniu prostatitu, nes gerai pagreitina kraujotaką. Reikia stengtis aukštai pakelti kelius, kiekvienai kojai atlikti bent 8-10 pakartojimų.
 6. Pritraukite kelį prie krūtinės.Gulėdamas ant dešinės pusės, kairįjį kelį priglausk prie krūtinės. Atlikite 5–8 kartus, tada apsiverskite ir pakartokite tą patį, tik su dešine koja.

„Tiltas" užbaigia gydomosios gimnastikos pratimų kompleksą sergant prostatitu. Ne kiekvienas suaugęs vyras gali tai padaryti, bet jūs galite supaprastinti užduotį. Būtina gulėti ant pilvo, pakilti ant rankų ir kiek įmanoma sulenkti nugarą, formuojant lanką. Galima daryti kitaip: gulint ant nugaros, kelius sulenkti, delnus priglausti prie dubens. Pakelkite liemenį, pakelkite viską nuo grindų, išskyrus pečių ašmenis, galvą ir pėdas.

Vyrams, turintiems gerą fizinį pasirengimą, mankštos terapijos metu skausmas nepasireiškia. Įkrovimas su prostatitu turėtų baigtis malonia šiluma visame kūne. Dažnai kitą dieną jaučiamas diskomfortas raumenyse, tačiau tai yra visiškai normalu ir rodo, kad jie dirba.

Joga

Įvairios asanos leidžia per kelis mėnesius atsikratyti skausmo, taip pat pagerinti viso organizmo veiklą. Padėtys, kuriose dalyvauja pilvo srities raumenys, mažina uždegimą. Yra įvairių kompleksų, prostatitu sergantiems vyrams rekomenduojama hatha joga, kuri apima gana paprastus, kiekvienam prieinamus pratimus. Būtent jame renkamos apverstos asanos, reikalingos staziniam prostatitui pašalinti.

Gimnastiką nuo prostatito nesunku atlikti namuose, tačiau galima nueiti į sporto salę. Jei užsiėmimo metu jaučiate diskomfortą ar pablogėja savijauta, treniruotės geriau atsisakyti. Negalavimą gali sukelti fizinio pasirengimo stoka arba spaudimas krūtinei ir pilvui.

 1. Pirmoji Asanavadinamas trikampiu. Vykdymo metu nugara išlieka tiesi, kojos išdėstytos kuo plačiau. Viena ranka reikia pasiekti pėdą ir ją sugriebti, veidu paliesti kelį. Sustingkite pozoje 15 sekundžių, tada pakartokite tą patį su kita koja.
 2. Antroji Asananuo prostatito – uždaras žiedas. Gulėdami ant pilvo, pakelkite liemenį nuo grindų (krūtinės), taip pat pakelkite kojas. Rankomis paremkite galūnes už kulkšnių ir išlikite tokioje padėtyje 15-30 sekundžių.
 3. Trečioji Asanapo erelio vardu tikrai padės nugalėti ligą. Atliekamas stovint, šiek tiek sulenkus kelius. Dešinį blauzdą reikia užmesti ant priešingos šlaunies ir stovėti vieną minutę. Tada šiek tiek pailsėkite ir pakartokite su kita koja.

Privalomi kvėpavimo pratimai prostatito gydymui namuose. Rekomenduojama tai atlikti kelis kartus per dieną, juolab, kad tai lengva padaryti. Įkvepiant pakanka ištiesti rankas aukštyn, sulaikyti kvėpavimą ir nuleisti galūnes, iškvėpiant per burną. Geriau kartoti 3-4 kartus, o tada padaryti pertrauką.

Jogai skiriamas laikas ryte po pabudimo arba porą valandų prieš miegą. Judesiai sklandūs ir lėti, kaip kvėpavimas. Sportuoti gryname ore ar bent jau atidaryti langą treniruotės metu nebus nereikalinga (reikėtų vengti skersvėjų, kad nesusirgtumėte). Po pamokų rekomenduojama pasiimti kontrastinį dušą.

Kegelio gimnastika

Paprastai moterys susiduria su Kegelio kompleksu, tačiau tik nedaugelis žino, kad už vyrus imamas mokestis. Jis turi daug privalumų, būtent:

 • atkuria erekciją ir padidina sekso trukmę;
 • gerina kraujotaką lytiniuose organuose;
 • apsaugo nuo ankstyvos ejakuliacijos;
 • turi teigiamą poveikį sėklų kokybei.

Svarbus momentas – Kegelio pratimai sergant prostatitu atliekami ryte erekcijos metu. Įkrauti nėra nieko sudėtingo, tačiau reikia laikytis kelių taisyklių. Jums reikės nedidelio svarelio, kuris švelnia juostele atsargiai pririšamas prie varpos. Būtina įtempti raumenis, bandant šiek tiek pakelti svorį. Laikui bėgant rekomenduojama padidinti jo svorį.

Reikėtų treniruoti pubococcygeus raumenį, kuris atsakingas už varpos kietumą. Reguliarus prostatos pratimas padės vyresnio amžiaus žmonėms ir jauniems vaikinams. Galima ne tik pagerinti sekso kokybę, bet ir pagerinti sėklidžių veiklą. Šlapinimosi metu lengva nustatyti raumenų vietą. Norint pajusti raumenų susitraukimą, reikia kelias sekundes palaikyti srovę ir tęsti. Norėdami geriau suprasti, galite padėti ranką ant gaktos. Radę raumenis, turėtumėte atlikti pratimus vyrų prostatitui gydyti:

 • visiškai atpalaiduokite visus dubens raumenis (dėl to treniruotės pradžioje dažnai kyla problemų);
 • įtempti gaktos-uodegikaulio raumenį, atitraukti išangę ir palaukti kelias sekundes;
 • pakartokite elementą apie 15-18 kartų, padidindami įtempimo laiką iki 10 sekundžių.

Šis pratimas nereikalauja erekcijos, todėl jį galite atlikti net darbe ar transporte. Iš pradžių kyla sunkumų, teks daugiau laiko skirti treniruotėms, tačiau po 2-3 savaičių krūvis taps įpročiu. Prostatito fiziniai pratimai visada derinami su Kegelio gimnastika, o kai kuriais atvejais prideda užsiėmimus baseine, jogą, bėgimą.

Prostatos masažas

Dauguma vyrų mano, kad prostatito gydymas masažu atliekamas tik pirštais per išangę. Dažnai vien mintis apie tai sukelia baimę ar gėdą, tačiau yra ir alternatyva. Prostatos masažas teniso kamuoliuku bus tikras išsigelbėjimas, nes tai galite padaryti patys. Pratimas yra saugus, nesukelia skausmo ir nereikalauja specialių įgūdžių.

Procedūra yra paprasta, tačiau ją reikia atlikti teisingai, kad būtų išvengta diskomforto. Jums reikia įprasto teniso kamuoliuko ir gimnastikos kilimėlio. Pradėkite treniruotę nuo kvėpavimo pratimų arba mankštos terapijos. Kamuolys turi būti padėtas ant grindų ir „atsisėsti" ant jo taip, kad jis liestųsi su tarpukoju. Masažą atlikti paprasta – 5 minutes voliokite jį ant grindų dubens pagalba. Atlikite 3-4 serijas per dieną, laikas gali būti padidintas. Šis prostatos pratimas yra veiksmingas bet kokio amžiaus prostatito profilaktikai. Galite pridėti vaikščiojimą ant sėdmenų, tačiau turite išlaikyti nugarą tiesiai.

Svarbūs punktai

Pagrindinė taisyklė – atliekant pratimus prostatos liaukai, nepersistenkite. Norint išvengti komplikacijų, labai rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu. Prostatos treniruotės metu skausmo neturėtų būti, nedidelis diskomfortas raumenyse yra priimtinas.

Po insulto ir infarkto pirmuosius 6 mėnesius prostatos adenomos gydyti fiziniais pratimais neįmanoma. Kaip jau minėta, paūmėjus prostatitui, sportuoti draudžiama. Padidėjusi kūno temperatūra pasakys apie uždegiminį procesą ar infekciją. Be to, nerekomenduojama daryti gimnastikos paūmėjus lėtinėms patologijoms, aortos aneurizmai, po operacijos. Atsargiai prostatos ir potencijos pratimai atliekami, jei yra tarpslankstelinių ar kirkšnies išvaržų, padidėjęs kraujospūdis ir kitos kraujotakos sistemos ligos.

Prostatito gydymas neįsivaizduojamas be gimnastikos ar masažo. Daugeliu atvejų būtent jie padeda ilgam pamiršti ligą, o ne įvairūs vaistai. Rekomenduojama užsiimti joga, kineziterapijos pratimai, plaukimas, Kėgelio pratimai, vaikščiojimas su prostata. Neretai kelios technikos derinamos su liaudies gynimo priemonėmis, siekiant geriausių rezultatų.