Prostatitas - simptomai ir gydymas

Kas yra prostatitas? Išanalizuosime atsiradimo priežastis, diagnozę ir gydymo metodus gydytojo, urologo, turinčio 28 metų patirtį, straipsnyje.

Ligos apibrėžimas. Ligos priežastys

ProstatitasAr uždegiminis prostatos audinio procesas, kartu su skausmu apatinėje nugaros dalyje, tarpvietės ar dubens srityje, taip pat apatinių šlapimo takų darbo sutrikimais.

normalus prostatos ir prostatos uždegimas

Prostatos liauka (prostata) reiškia vyrų reprodukcinę sistemą. Jis sėdi priešais tiesiąją žarną, žemiau šlapimo pūslės ir supa šlaplę (šlaplę). Štai kodėl, uždegus prostatos liauką, ji suspaudžia šlaplę, o tai dar labiau sukelia įvairias šlapinimosi problemas. Pagrindinė prostatos funkcija yra sekreto (skysčio) gamyba, kuri yra spermos dalis ir ją skystina, kad būtų užtikrintas normalus spermatozoidų judrumas.

kur yra prostatos liauka

Patologinės prostatos būklės, tokios kaip vėžys ar gerybinė hiperplazija, dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus pacientams. Prostatitas skiriasi tuo, kad juo serga visų amžiaus grupių vyrai, tačiau dažniausiai liga pasireiškia reprodukcinio amžiaus vyrams (nuo 8 iki 35% atvejų).

Prostatitas dažniausiai pasireiškia urologo praktikoje. Tai gali pasireikšti staiga (ūmiai) arba palaipsniui, o jos pasireiškimai yra pastovūs ir ilgalaikiai (lėtiniai). Lėtinė forma yra daug dažnesnė nei ūminė. Lėtinis prostatitas užima penktą vietą tarp dvidešimties pagrindinių urologinių diagnozių.

Prostatitas gali būti nepriklausoma liga arba kartu su gerybine prostatos hiperplazija ir prostatos vėžiu. Pastaraisiais metais vyrų prostatos uždegimas sumažėjo: jei 2012 m. Sergamumas buvo 275, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų, tai 2017 m.

Prostatito išsivystymo priežastysyra bakterinės (infekcinės) ir nebakterinės (neinfekcinės).Infekcinis prostatitasdažniausiai vyrams iki 35 metų. Dažniausiai šią ligos formą sukelia gramneigiami mikroorganizmai, ypač enterobakterija, E. coli, dantymas, pseudomonas ir proteus, taip pat lytiniu keliu plintančios infekcijos, tokios kaip gonokokas, chlamidijos ir kt. Labai retai prostatitas gali atsirasti dėl iki tuberkuliozės mikobakterijų. Sergant lėtiniu bakteriniu prostatitu, patogenų spektras yra platesnis ir gali apimti netipinius patogenus. Reikėtų prisiminti, kad lėtinis bakterinis prostatitas yra polietiologinė liga, tai yra, jis gali sukelti keletą priežasčių.

Veiksniai, prisidedantys prie uždegimo vystymosiprostatos liaukoje:

 • lytiniu keliu plintančios infekcijos;
 • imunodeficito būsenos;
 • prostatos biopsija;
 • invazinės manipuliacijos ir operacijos;
 • Gyvenimo būdas;
 • viduriavimas, vidurių užkietėjimas;
 • homoseksualūs kontaktai;
 • dažnas seksualinių partnerių keitimas;
 • sėslus gyvenimo būdas ir kt.

Lėtinis nebakterinis prostatitasdiagnozuota pacientams, kurie skundžiasi lėtiniu skausmu prostatos srityje, tuo tarpu infekcinio (bakterinio) ligos sukėlėjo juose nerasta. Nepaisant daugybės tyrimų, šio tipo lėtinio prostatito priežastis nėra iki galo suprantama, tačiau yra keletas veiksnių, kurie gali sukelti jo vystymąsi:

 • padidėjęs prostatos slėgis;
 • raumenų skausmas dubens srityje;
 • emociniai sutrikimai;
 • Autoimuniniai sutrikimai (antikūnai, kurie turėtų kovoti su infekcija, kartais dėl kokių nors priežasčių puola priešinės liaukos ląsteles);
 • fizinė veikla;
 • netaisyklingas seksualinis gyvenimas;
 • kilnoti svarmenis ir kt.

Kai kuriais atvejais prostatitas gali atsirasti atlikus transuretralines procedūras, tokias kaip šlaplės kateterizacija ar cistoskopija, taip pat po prostatos transrektalinės biopsijos.

Nors tikrasis įvairių tipų prostatito dažnis nėra galutinai nustatytas, pateikiami šie duomenys:

 • ūminis bakterinis prostatitas sudaro maždaug 5–10% visų prostatito atvejų;
 • lėtinis bakterinis prostatitas - 6-10%;
 • lėtinis nebakterinis prostatitas - 80-90%;
 • prostatitas, įskaitant prostatodiniją (neurovegetaciniai prostatos liaukos sutrikimai) - 20-30%.
Jei radote panašių simptomų, kreipkitės į gydytoją. Nesigydykite savęs - tai pavojinga jūsų sveikatai!

Prostatito simptomai

Visos uždegimo formosprostatą, be besimptomio, jungia šie simptomai:

 • skausmas juosmens srityje;
 • diskomforto jausmas dėl žarnyno peristaltikos;
 • tarpvietės ar dubens srities skausmas;
 • apatinių šlapimo takų darbo sutrikimai.

Pagrindiniai apatinių šlapimo takų simptomai esant prostatitui:

 • dažnas noras šlapintis;
 • sunku šlapintis, tai yra silpna srovė ir „įtempimo" poreikis;
 • deginantis skausmas ar jo sustiprėjimas šlapinantis.

Vyrams, kuriems diagnozuotaūminis bakterinis prostatitasAtsiranda dubens skausmas ir šlapimo takų simptomai, tokie kaip padidėjęs šlapinimasis ir šlapimo susilaikymas. Tai gali sukelti sisteminių apraiškų, tokių kaip karščiavimas, šaltkrėtis, pykinimas, vėmimas ir negalavimas, vystymąsi. Ūminiam bakteriniam prostatitui būdinga aštri ligos pradžia, turinti ryškų klinikinį vaizdą. Tai sunki liga.

Vyrai, kuriems diagnozuotalėtinis bakterinis prostatitasatkreipkite dėmesį į periodinio pobūdžio simptomus, kurie didėja ir mažėja. Su paūmėjimu pastebimas skausmas ir diskomfortas. Skausmo pojūčiai yra lokalizuoti daugiausia varpos pagrinde, aplink išangę arba virš jos. Taip pat skausmas gali atsirasti tiesiai virš gaktos kaulo arba apatinėje nugaros dalyje, plintantis į varpą ir sėklides. Tuštinimasis taip pat tampa skausmingas. Kartais išsivysto apatinių šlapimo sistemos dalių infekcijos požymiai: deginantis skausmas ir dažnas šlapinimasis, dažnas potraukis. Šiuos simptomus galima supainioti su ūminio bakterinio prostatito apraiškomis, tačiau dažniausiai jis staiga prasideda, šaltkrėtis, karščiavimas, silpnumas, skausmas visame kūne, apatinėje nugaros dalyje, taip pat lytiniuose organuose, dažnas ir skausmingas šlapinimasis, skausmas. su ejakuliacija. Jei radote tokių simptomų, turite skubiai kreiptis į gydytoją.

Jei standartiniu šiuolaikiniu tyrimu nenustatyta, kad lėtinį skausmą sukelia patologinis procesas prostatos liaukoje, tada kalbama apie lėtinį nebakterinį prostatitą, kuris dar vadinamaslėtinis dubens skausmo sindromas(terminas vartojamas nuo 2003 m. ). Esant lėtiniam dubens skausmo sindromui, vyro gyvenimo kokybė žymiai sumažėja, nes šis sindromas kartais sukelia įvairių psichologinių ir seksualinių sutrikimų:

 • padidėjęs nuovargis;
 • bejėgiškumo jausmas;
 • erekcijos disfunkcija;
 • skausminga ejakuliacija;
 • skausmas po lytinio akto ir kt.

Sergant lėtiniu nebakteriniu prostatitu / lėtiniu dubens skausmo sindromu, mažiausiai 3 mėnesius jaučiamas nuolatinis diskomfortas ar skausmas apatinėje nugaros dalyje, dažniau varpos dugne ir aplink išangę. Skausmingi pojūčiai yra lokalizuoti viename „tiksliniame organe" arba keliuose dubens organuose. Dažniausiai su šia prostatito forma skausmas yra lokalizuotas prostatos liaukoje (46%).

Sergant lėtiniu prostatitu, seksualiniai sutrikimai turi daugybę bruožų. Pirma, nevienodai sutrikdomi visi vyro kopuliacinės (seksualinės) funkcijos komponentai: libido, erekcija, ejakuliacija. Antra, seksualinė disfunkcija dažniausiai pasireiškia asmenims, turintiems ilgą (daugiau nei 5 metų) ligos istoriją. Trečia, seksualinė disfunkcija dažnai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios reikia kreiptis į gydytoją.

Erekcijos disfunkciją pastebi 30% pacientų, kenčiančių nuo lėtinio prostatito, daugiausia dėl psichogeninio veiksnio - katastrofiško ligos suvokimo.

Prostatito simptomai pasireiškia bent kartą gyvenime 50% vyrų.

Prostatito patogenezė

Prostatito vystymosi mechanizmas yra daugialypis ir labai sudėtingas. Jo kūrime dalyvauja daugybė veiksnių. Daugumą ūminio bakterinio prostatito atvejų sukelia procesų kaskada, kurią sukelia kylanti šlaplės infekcija arba intraprostatinis refliuksas (šlapimo atgalinis srautas).

Mikroorganizmų prasiskverbimas į prostatos liauką galimas kylančiu keliu (per šlaplę) arba transrektaliai limfiniu keliu. Viduriavimas ir vidurių užkietėjimas, susijęs su sutrikusia tiesiosios žarnos barjero funkcija, laikomi provokuojančiu lėtinio prostatito veiksniu. Tačiau mikroorganizmų įsiskverbimo į prostatą mechanizmas vis dar nėra aiškiai nustatytas.

Šlapimo sutrikimas su prostatitu gali atsirasti dėl:

 • didinant prostatos šlaplės lygiųjų raumenų tonusą, didinant adrenerginių receptorių aktyvumą;
 • prostatos padidėjimas ar šlaplės susiaurėjimas, dėl kurio atsiranda turbulentinė šlapimo srovė, obstrukcija iš šlapimo pūslės ir intraprostatinis refliuksas.

Ateityje yra prostatos liaukų kanalų nutekėjimo pažeidimas, prostatos sekrecijos sąstingis, edema, arachidono rūgšties kaskados aktyvacija, uždegimas ir išemija. Susiformuoja užburtas patologinių pokyčių ratas.

Prostatito klasifikacija ir vystymosi stadijos

Yra 4 pagrindinės prostatito kategorijos (rūšys).

 1. Ūminis bakterinis prostatitas(I kategorija).
 2. Lėtinis bakterinis prostatitas(II kategorija).
 3. Lėtinis nebakterinis prostatitas / sindromaslėtinis dubens skausmas (III kategorija). Gali būti uždegiminis (III A kategorija) arba neuždegiminis (III B kategorija).
 4. Asimptominis uždegiminis prostatitas.Histologinis prostatitas, nustatytas pagal prostatos biopsiją (IV kategorija).

Lėtinis bakterinis prostatitasSkirtingaiaštrus,pasireiškia kaip pasikartojantys paūmėjimo epizodai, kai tarp jų yra arba nėra visiškos remisijos. Simptomai paprastai būna ne tokie ryškūs, kaip ūminio prostatito.

Nacionalinė Amerikos sveikatos institutų klasifikacija. . .

 • I tipas(ūminis bakterinis prostatitas) - ūminė prostatos infekcija: ligos simptomai pasireiškia staiga. Šaltkrėtis, karščiavimas, viso kūno skausmas, silpnumas, skausmas apatinėje nugaros dalyje ir lytinių organų srityje, dažnas, skausmingas šlapinimasis, skausmas ejakuliacijos metu. Galimi ūminio bakterinio prostatito simptomai yra kraujas šlapime ir (arba) spermoje. Tai retai. Jis veiksmingai gydomas antibiotikais.
 • II tipas(lėtinis bakterinis prostatitas) - lėtinė arba pasikartojanti prostatos infekcija: simptomai yra tokie patys kaip ūminio prostatito atveju, tačiau pasireiškia palaipsniui ir yra mažiau ryškūs. Gali prireikti kelių antibiotikų terapijos kursų.
 • III tipas(lėtinis nebakterinis prostatitas ir lėtinis dubens skausmo sindromas): nėra infekcijos požymių.
 • III A tipas: leukocitų buvimas ejakuliacijoje / prostatos sekrecija / trečioji šlapimo dalis, gaunama po prostatos masažo.
 • III B tipas: leukocitų nėra ejakuliacijoje / prostatos sekrecijoje / trečioje šlapimo dalyje, gautoje po prostatos masažo. Skausmas apatinėje nugaros dalyje ir lytinių organų srityje, dažnas noras šlapintis, sunku šlapintis (dažnai naktį), deginantis ar skausmingas šlapinimasis ir ejakuliacija. Tai apie 90% visų prostatito atvejų. Nėra žinomų priežasčių ar kliniškai patvirtintų gydymo būdų.
 • IV tipas(besimptomis uždegiminis prostatitas): kartais padidėja baltųjų kraujo kūnelių skaičius. Gydyti nereikia. Aptikta atlikus prostatos biopsiją.

Ribos tarp įvairių prostatito formų yra neryškios.

Prostatito komplikacijos

Su uždegiminiais prostatos liaukos pažeidimais patologiniame procese dalyvauja netoliese esantys organai: sėklinis gumbelis, Cooperio liaukos, sėklinės pūslelės ir užpakalinė šlaplė. Infekcija vienu metu gali prasiskverbti į prostatą ir aplinkinius organus.

Vesiculitas- sėklinių pūslelių uždegimas. Skausmai yra lokalizuoti kirkšnies srityje ir giliai dubens srityje, sklindantys į kryžkaulį. Skausmas paprastai yra vienpusis, nes abi sėklinės pūslelės yra paveiktos skirtingu laipsniu. Vesiculitas gali būti besimptomis. Vienintelis pacientų skundas gali būti kraujo buvimas spermoje. Taip pat pastebima periodinė pyurija (pūliai šlapime) ir pyospermia (pūliai ejakuliacijoje).

prostatos anatomija

Užpakalinis uretritas, kolikulitas (sėklinio gumbelio uždegimas). . . Sergant prostatitu, infekcija prasiskverbia į sėklinį gumburą, taip yra dėl prostatos liaukos artumo prie išskyros kanalų.

Prostatos liaukos abscesas.Ligos sukėlėjai, sukeliantys prostatitą, taip pat gali išprovokuoti prostatos liaukos abscesą. Tai sunki septinė (bakterinė) liga, kurią lydi silpnumas, karščiavimas, šaltkrėtis su liejančiu prakaitu. Kai kuriais atvejais pastebima sąmonės sutrikimas ir kliedesys. Pacientą reikia hospitalizuoti.

Prostatos sklerozė (fibrozė).Tai vėlyva prostatito komplikacija, kurios pagrindas yra prostatos audinio pakeitimas randais (jungiamojo audinio degeneracija, tai yra sklerozė), dėl kurios liauka susitraukia, sumažėja ir visiškai praranda savo funkciją. Paprastai skleroziniai simptomai išsivysto ilgai po uždegiminio proceso pradžios prostatos liaukoje.

Prostatos cistos.Šios formacijos gali prisidėti prie akmenų susidarymo prostatos liaukoje. Infekcijos buvimas cistoje gali sukelti prostatos abscesą. Diagnozuoti prostatos cistą ultragarsu nėra sunku. Jie taip pat gali būti aptikti atliekant skaitmeninį tiesiosios žarnos tyrimą.

Prostatos akmenys.Jie yra gana dažni. Ligos priežastys nėra iki galo suprastos, tačiau dauguma ekspertų sutinka, kad jos atsiranda dėl užsitęsusio prostatos uždegiminio proceso. Akmenys yra vienkartiniai ir daugkartiniai, jų skersmuo yra nuo 1 iki 4 mm. Dideli akmenys yra reti. Akmenys užkemša liauką, dėl ko joje užsistovi paslaptis, liauka yra per daug ištempta ir susidaro atskiros cistos, į kurias patenka infekcija. Pacientams, kuriems prostatos liaukoje yra akmenų, tenka susidurti su nuolatiniu nuobodu tarpvietės skausmu. Skausmingi pojūčiai išplinta į varpos galvą ir dažnai sukelia norą šlapintis, o tai tampa sunku ir skausminga.

prostatos diagnostika

Nevaisingumas. Lėtinis ilgalaikis prostatitas pirmiausia sumažina spermatozoidų motorinę funkciją, todėl jie tampa visiškai nejudrūs. Viena iš pasekmių yra jų gamybos pažeidimas, nesubrendusių spermatozoidų susidarymas, kurių forma yra nenormaliai pakitusi (ir mažesnis jų skaičius nei anksčiau).

Ejakuliacijos sutrikimas.Visų formų prostatitas sukelia seksualinę disfunkciją. Iš pradžių pacientai susiduria su ankstyva ejakuliacija, normali erekcija, kuri tada silpnėja, o orgazmo laipsnis mažėja. Ilgalaikis lėtinio prostatito buvimas prisideda prie vyrų lytinių hormonų gamybos sumažėjimo ir libido susilpnėjimo.

Erekcijos disfunkcija.Apibūdintas ryšys tarp lėtinio prostatito / lėtinio dubens skausmo sindromo ir erekcijos disfunkcijos. Šis sutrikimas ypač skausmingas vyrams.

Prostatito diagnozė

Pasirodžius pirmiesiems prostatos uždegimo požymiams, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Urologas pašalins daugybę ligų, turinčių panašių pasireiškimų, ir nustatys, kuriai kategorijai (tipui) liga priklauso. Prieš pasirinkdamas gydymą, specialistas atliks reikiamus tyrimus ir pasiūlys atlikti vertinimo testą.

Kokius klausimus gali užduoti gydytojas

Paskyrimo metu gydytojas būtinai nurodys: klinikinių ligos pasireiškimų trukmę, skausmo vietą ir pobūdį, pavyzdžiui, tarpvietėje, kapšelyje, varpoje ir šlaunies vidinėje dalyje; spermos pobūdžio pokyčiai (pūliai ir kraujas).

Registratūroje urologas pasiūlys užpildyti specialias anketas, viena iš jų - lėtinio prostatito simptomų rodiklis.

Pacientas turėtų užduoti gydytojui klausimusapie tai, kokius tyrimus ir tyrimus reikės atlikti, kaip jiems pasirengti, kokį gydymą jis planuoja skirti ir kur galėčiau gauti daugiau informacijos apie ligą.

Lėtinis bakterinis prostatitas diagnozuojamas, kai simptomai trunka mažiausiai tris mėnesius.

Apklausa apims:

 • Skaitmeninis tiesiosios žarnos liaukos tyrimas siekiant nustatyti prostatos padidėjimo mastą ir jo nuoseklumą.
 • skaitmeninis tiesiosios žarnos prostatos tyrimas
 • Prostatos, šlapimo ir (arba) ejakuliacijos sekrecijos tyrimai.
 • Urogenitalinės infekcijos nustatymas.
 • Šlapimo sistemos (inkstų, prostatos, šlapimo pūslės ultragarsinis tyrimas, nustatant likusį šlapimą).
 • prostatos ultragarsas
 • Urodinaminis tyrimas.

Ūminio bakterinio prostatito atveju, atlikus skaitmeninį tiesiosios žarnos tyrimą, galima rasti patinę ir skausmingą prostatos liauką. Prostatos masažas yra draudžiamas, nes gali sukelti bakteremiją ir sepsį.

Svarbiausias tyrimas tiriant pacientus, sergančius ūminiu bakteriniu prostatitu, yra prostatos sekrecijos kultūra. Siekiant klasifikuoti lėtinį prostatitą, kiekybinė šlapimo mėginių kultūra ir mikroskopija, gauti po prostatos masažo, yra vis dar svarbūs metodai.

Androfloras - išsamus vyrų urogenitalinio trakto mikrobiocenozės tyrimas atliekant PGR. Leidžia nustatyti kokybinę ir kiekybinę mikrofloros sudėtį. Jis naudojamas diagnozuoti ir kontroliuoti uždegimines infekcines urogenitalinės sistemos ligas.

Nustačius ligos priežastį, gydytojas rekomenduos gydymo kursą. Reikia atsiminti, kad standartiniai metodai tik 5–10% atvejų gali nustatyti infekciją, kuri galiausiai sukelia prostatitą.

Koks yra prostatito, prostatos specifinio antigeno (PSA) ir prostatos vėžio ryšys

Matuojant bendrą PSA ir laisvo PSA kiekį sergant prostatitu, papildomos diagnostinės informacijos nėra. Yra žinoma, kad 60 ir 20% pacientų, sergančių ūminiu ir lėtiniu bakteriniu prostatitu, padidėja atitinkamai prostatos specifinio antigeno (PSA) lygis. Po gydymo pabaigos PSA lygis sumažėja 40% pacientų. PSA nelaikomas specifiniu prostatos vėžio žymeniu, nes esant gerybinei prostatos hiperplazijai ir prostatitui, PSA lygis gali būti padidėjęs.

Prostatito gydymas

Pagrindinis vaidmuo gydant patologiją yra skiriamas vaistų terapijai.

Gydymas alfa1 blokatoriais

Alfa1 blokatoriai skiriami pacientams, kurie skundžiasi sunkumais šlapintis. Šie vaistai padeda palengvinti šlapinimąsi ir atpalaiduoja prostatos ir šlapimo pūslės raumenis. Kai kuriems pacientams skiriami vaistai, skirti sumažinti hormonų kiekį, kurie gali padėti sutraukti liauką ir sumažinti diskomfortą. Raumenų relaksantai gali padėti sumažinti skausmą, kurį sukelia edematinė prostata, spaudžianti netoliese esančius raumenis. Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) gali padėti, jei yra skausmas.

Standartinė antibiotikų terapija daugeliu atvejų nesumažina ligos atkryčių skaičiaus, todėl dažnai naudojamas ir taip pat skiriamas integruotas metodas.pagalbiniai vaistai: biostimuliatoriai, įvairių augalų ir vabzdžių ekstraktai ir jų biologiniai komponentai, kurie gali būti tokios formostiesiosios žarnos žvakučių. . . Nepaisant didelio narkotikų arsenalo, jų vartojimo efektyvumas išlieka nepakankamas.

Kineziterapija gydant prostatitą

II, III A ir III B kategorijų lėtiniam prostatitui papildomai gali būti naudojami fizioterapiniai metodai:

 • prostatos liaukos (prostatos) masažas;
 • lazerio terapija;
 • mikrobangų hipertermija ir termoterapija;
 • elektrinė stimuliacija moduliuojamomis odos ar tiesiosios žarnos elektrodų srovėmis;
 • akupunktūra (akupunktūra).

Šių gydymo būdų veiksmingumas ir saugumas vis dar tiriami. Taip pat naudojamas prostatito gydymuiliaudies metodai, pvzhirudoterapija.Šio metodo veiksmingumas ir saugumas gydant prostatitą nebuvo įrodytas.

Kamieninių ląstelių injekcija

Ląstelių terapija (kamieninių ląstelių injekcijos) gydant prostatitą šiuo metu yra daug žadanti technika ankstyvosiose vystymosi stadijose. Šiuo metu, kalbant apie kamieninių ląstelių injekciją į prostatą, turime tik hipotezes apie jos mechanizmus, taip pat empirinius duomenis, gautus atskirų tyrėjų grupių.

Chirurginis prostatito gydymas

Chirurginiai metodai taikomi tik prostatito komplikacijoms - abscesui ir sėklinių pūslelių supūtimui gydyti.

Lėtinio dubens skausmo sindromo gydymui reikia atskirai apsvarstyti. Asimptominis uždegiminis prostatitas (IV kategorija) neturėtų būti gydomas, nebent pacientas planuoja operuoti prostatą. Tokiu atveju pacientui skiriamas profilaktinis antibiotikų terapijos kursas.

Dieta ir gyvenimo būdas sergant prostatitu

Specialios dietos sergant prostatitu nereikia, tačiau valgant daug daržovių, liesos mėsos ir pieno produktų, pagerės žarnyno veikla. Svarbu vartoti pakankamai skaidulų, maisto produktų, kuriuose gausu vitamino E (kviečių gemalų, kukurūzų aliejaus ir kt. ), Cukrų reikėtų pakeisti natūraliu medumi. Tinkama mityba sergant prostatitu gali pagerinti žarnyno veiklą ir sumažinti recidyvo ar greitesnio pasveikimo tikimybę. Rekomenduojama laikytis sveiko gyvenimo būdo, gerti daugiau skysčių, riboti kofeino ir alkoholio kiekį.

Prognozė. Profilaktika

Ūminis prostatitas dažnai tampa lėtinis, net laiku ir tinkamai gydant.

Ne visada įmanoma visiškai atsigauti, tačiau taikant teisingą nuoseklų gydymą ir laikantis gydytojo rekomendacijų, galima pašalinti diskomfortą ir skausmą. Nepriklausomasnamų prostatito gydymasgali būti pavojinga ir sukelti komplikacijų.

Ne visus prostatito atvejus galima nustatyti kaip priežastį, tačiau galite imtis daugybės veiksmų, kad išvengtumėte prostatito atsiradimo. Tie patys veiksmai gali padėti kontroliuoti esamus simptomus:

 1. Gerkite daug skysčių. Geriant daug skysčių, dažnai šlapinamasi, taip palengvinant infekcinių veiksnių praplovimą iš prostatos šlaplės.
 2. Reguliariai ištuštinkite šlapimo pūslę.
 3. Venkite šlaplės dirginimo. Apribokite kofeino, aštraus maisto ir alkoholio vartojimą.
 4. Sumažinkite spaudimą prostatai. Vyrams, kurie dažnai važiuoja dviračiu, reikia naudoti suskaidytą sėdynę, kad būtų sumažintas spaudimas prostatos srityje.
 5. Būkite seksualiai aktyvūs.